Karl Elsener I odpre svoj obrat za proizvodnjo rezil v mestecu Ibach-Schwyz. Od samega začetka mu je v veliko oporo njegova mati Victoria.
Karl Elsener I ustanovi švicarsko združenje proizvajalcev rezil in ustvari pogoje za prvo dobavo večje količine nožev švicarski vojski.
Švicarski „oficirski in športni nož“ je zaščiten s patentom.
Karl Elsener po smrti svoje matere v znak hvaležnosti in spoštovanja podjetje preimenuje v „Victoria“. Zakonsko zaščiti emblem križa in ščita, ki je v več kot 120 državah sveta registriran kot logotip podjetja.
Leto iznajdbe nerjavečega jekla. Začeli so ga uporabljati tudi za proizvodnjo določenih modelov znamke Victoria, zato se Karl odloči, da imenu doda kratico Inox (mednarodni izraz za nerjaveče jeklo). Iz besed Victoria in Inox tako nastane zapis Victorinox, ki še dandanes predstavlja ime podjetja in njegovo blagovno znamko.
Carl Elsener II. v sodelovanju s podjetjem Brown Boveri zgradi prvo električino kalilnico jekla na svetu, ki je bila predpogoj za ohranjanje visoke kvalitete izdelave večjih količin nožev.
„Swiss Army Knife“ začne svoj zmagovit pohod po svetu. Ameriški vojaki, stacionirani v Evropi, ga začnejo kupovati v velikih količinah in ga prinašati domov kot suvenir.
Vodenje podjetja po smrti svojega očeta prevzame Carl Elsener III.
Podjetje „Messerfabrik Carl Elsener“ se preoblikuje v delniško družbo „Victorinox AG“.
V podjetju podvojijo proizvodne zmogljivosti. 810 zaposlenih ustvrari več kot 80 Mio. švicarskih frankov prometa.
Skupaj z ameriškimi poslovnimi partnerji podjetje pod blagovno znamko „Swiss Army“ vstopi na severno-ameriško tržišče ročnih ur.
Victorinox na Japonskem ustanovi prvo podružnico na tujem. V naslednjih letih sledijo podružnice po vsem svetu.
Skupaj z ameriškim TRG Group iz St. Louisa Victorinox vstopi na trg potovalne prtljage.
Ustanovljen je bil podjetniški sklad, ki postane lastnik 90 % delnic podjetja. Preostalih 10 odstotkov delnic je prenesenih na fundacijo „Gut“ Carla in Elise Elsener.
V ZDA je lansirana prva linija oblačil za prosti čas, v predelu Soho v New Yorku pa odprejo prvo lastno trgovino, kjer je moč kupiti vseh 6 kategorij izdelkov.
Victorinox prevzame tradicionalno švicarsko tovarno žepnih nožev in ročnih ur Wenger SA v Delémontu in jo tako ohrani pri življenju.
Carl Elsener IV. na mestu vodje podjetja nasledi svojega očeta. Victorinox pod njegovim vodstvom postane globalno prepoznavna blagovna znamka.
Nekdanja Wenger linija parfumov je z ustanovitvijo Victorinox Swiss Army Fragrance AG na novo pozicionirana.
Otvoritev prve „Flagship“ trgovine v Evropi na ulici New Bond Street v Londonu.
1. junija v 91. letu starosti umre Carl Elsener III.
Victorinox integrira modele nožev Wenger v lastno blagovno znamko Victorinox.
Victorinox prevzame trženje in distribucijo potovalne prtljage od dotedanjega pridobitelja licence TRG Group in ustanovi svojo lastno divizijo Victorinox Travel Gear AG.
Podjetje Victorinox pod vodstvom 4. generacije družine Elsener praznuje 130. obletnico obstoja.